آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری خبرگزاری تسنیم
97/06/27 16:08
کد خبر 9723268768
پ پ پ پ

منطقه گردشگری دریاچه اوان نیاز به ساماندهی امنیتی دارد


معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: باتوجه به احتمال غرق تعدادی زیادی از مسافران در دریاچه اوان باید در راستای ساماندهی این منطقه جهت جذب گردشگر اقداماتی همچون تعیین نجات غریق و امنیت آنجا به خصپص در روزهای تعطیل و مناسبت‌ها صورت گیرد.منطقه گردشگری دریاچه اوان نیاز به ساماندهی امنیتی دارد

به گزارشخبرگزاری تسنیم ازقزوین، علی فرخزاد ظهر امروز در سومین کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان که در سالن مدیریت بحران قزوین برگزار شد، اظهار داشت: مجوز‌های بسیاری برای راه‌اندازی مجتمع های رفاهی در محورهای مواصلاتی استان صادرشده که رهاشدن نیمی از آن مجوزها و بی نتیجه ماندن برخی نیاز به نظارت جدی دارد و مجوزهایی که در مدت تعیین شده نتیجه‌ای نیابد باطل شده و به متقاصیان دیگری واگذار می‌شود.

وی عنوان کرد: برخی تخفیفات 20 درصدی در عوارض شهرداری و سایر خدمات مجتمع‌های رفاهی بین‌راهی در نظرگرفته شده که افراد واجد شرایط از آن بهره می‌برند.

معاون عمرانی استاندار قزوین افزود: جاده قزوین– کلاچای نیاز به ایجاد راه دسترسی به مجموعه گردشگری کامان و زرشک دارد و برنامه ریزی شده که باوجود محدودیت های فنی در اتصال مستقیم، مشاور طرح این امر را با توجه به فاصله موجود مورد مطالعه قرار داده و اقدامی صورت گیرد.

وی افزود: مسائل زیست محیطی و اعتباری موجب شده سرعت ساخت جاده قزوین به محور سپارده کاهش یافته و قادر به ادامه ان نبودیم اما بازسازی و ساماندهی جاده فعلی از مقابل دانشگاه آزاد تا سه راه میزوج و امامزاده باراجین به مسافت 9 کیلومتر از برنامه‌های پیش روست.

معاون عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد: محدود بودن جایگاه های سوخت در اتوبان قزوین به رشت موجب فروش بنزین به صورت ازاد در گالن شده که خطرآفرین بوده و باید مانع این امر شد.

فرخزاد بیان کرد: طرح گردشگری در محدوده دریاچه اوان نیاز به جذب سرمایه‌گذار دارد که بابد در این مورد تصمیماتی گرفته شود همچنین بابد کمک‌های لازم جهت فعالیت‌ دوباره مجموعه گردشگری در بوستان باراجین که 5 سال است متوقف شده است،انجام شود.

وی گفت: تعدادی زیادی از مسافران در دریاچه اوان غرق می‌شوند که باتوجه به این موضوع باید در راستای ساماندهی این منطقه جهت جذب گردشگر اقداماتی همچون تعیین نجات غریق و امنیت آنجا به خصوص در روزهای تعطیل و مناسبت‌ها صورت گیرد.

انتهای پیام/م


اخبار مرتبط