آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری خبرگزاری فارس
96/04/12 21:12
کد خبر 9542885304
پ پ پ پ

مرحله نخست جاده کمربندی غربی دماوند در هفته دولت افتتاح می‌شود


مرحله نخست جاده کمربندی غربی دماوند در هفته دولت افتتاح می‌شود

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه مرحله نخست پروژه احداث جاده کمربندی غربی دماوند در هفته دولت افتتاح می‌شود، از پیشرفت فیزیکی 50 درصدی این پروژه خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادیخبرگزاری فارس استان تهران از دماوند، ناصر محمودی‌فرد عصر امروز در نشست بررسی مشکلات و ارزیابی پروژه احداث جاده کمربندی سرهار که با حضور معاون عمرانی فرماندار دماوند، رئیس شورای شهر و شهردار دماوند و رؤسای ادارات راه و شهرسازی و برق در کارگاه این پروژه برگزار شد، اظهار داشت: قرار است سه کیلومتر از جاده کمربندی سرهار در مسیر رفت و برگشت در مرحله نخست در هفته دولت امسال افتتاح شود.

وی افزود: این پروژه 8.5 کیلومتری به منظور کاهش بار ترافیکی به خصوص در منطقه گیلاوند و همچنین توسعه حمل و نقل شهرستان از سال 1393 آغاز شده و تاکنون پیشرفت فیزیکی حدود 50 درصدی داشته است.

فرماندار شهرستان دماوند در ادامه به مشکلات موجود در این پروژه اشاره و تصریح کرد: مشکلاتی که در نشست‌های کنونی و گذشته مطرح شده، بیشتر مربوط به موضوع مالی و تزریق بودجه به پروژه، معارضان و جابه‌جایی اتاقک و تیرهای برق بوده که تصمیمات خوبی برای رفع سریع آنها با مشارکت دستگاه‌های مربوطه اتخاذ شده است.

محمودی‌فرد خاطرنشان کرد: در موضوع مالی، با توجه به اینکه پروژه با مشارکت سه دستگاه وزارت راه و شهرسازی، استانداری تهران و شهرداری دماوند در حال انجام است تا به حال نزدیک به 16 میلیارد تومان در آن هزینه و بخشی از آن پرداخت شده است.

وی در خصوص پرداخت مابقی بدهی‌ها و همچنین بودجه موردنیاز تا تکمیل پروژه افزود: با هماهنگی‌های به عمل آمده، بخشی از این اعتبار توسط شهرداری دماوند به عنوان یکی از متولیان پروژه تزریق خواهد شد و مابقی از طریق وزارت راه و شهرسازی و توافق با پیمانکار به وی پرداخت خواهد شد.

فرماندار شهرستان دماوند همچنین یادآور شد: این پروژه از سال 1393 در ردیف پروژه‌های عمرانی شهرستان دماوند تعریف شده و هر ساله بودجه‌ای به آن اختصاص می‌یابد؛ اما مقدمات کار برای قرار گرفتن این پروژه در قالب پروژه‌های ملی صورت گرفته و در آینده نزدیک این اتفاق خواهد افتاد و جاده سرهار در این ردیف قرار خواهد گرفت.

محمودی‌فرد ادامه داد: از دیگر مشکلات، جابه‌جایی تیرها و اتاقک برق در پروژه بوده که قرار شد با همکاری اداره برق ضمن بازدید میدانی، طرح کلی جابه‌جایی تیرهای برق در زمان کوتاهی در اختیار پیمانکار قرار گیرد.

وی بیان کرد: در مرحله نخست که قرار است تا هفته دولت افتتاح شود، پیمانکار با همکاری شهرداری دماوند نسبت به جابه‌جایی تیرهای برق در این قسمت اقدام می‌کند.

فرماندار شهرستان دماوند همچنین در خصوص معارضانی که در مسیر پروژه وجود دارند، تصریح کرد: دستور پیگیری و تعیین تکلیف معارضان صادر شده و این موضوع توسط کمیته‌ای مستقر در حوزه معاونت امور عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/ن


اخبار مرتبط