آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری خبرگزاری فارس
96/02/18 13:01
کد خبر 9542385442
پ پ پ پ

لزوم ارائه مشوق‌های صادراتی به سرمایه‌گذاران اردبیلی


لزوم ارائه مشوق‌های صادراتی به سرمایه‌گذاران اردبیلی

استاندار اردبیل گفت: باید به سرمایه‌‌‌گذاران بزرگ استان مشوق‌های صادراتی ارائه شود و این مساله می‌تواند باعث ایجاد اشتغال و افزایش رونق اقتصادی در استان شود.

به گزارشخبرگزاری فارس از اردبیل، مجید خدابخش صبح امروز در جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی که در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: باید به سرمایه‌گذاران بزرگ در استان مشوق های صادراتی ارائه شود و این مسئله می‌تواند باعث ایجاد اشتغال و افزایش رونق اقتصادی در استان شود.

وی گفت: باید مشخص شود که در سال جاری کالاهای اساسی در استان چگونه می‌تواند افزایش یابد تا با ساز و کار مناسب این فعالیت انجام گیرد.

استاندار اردبیل بیان کرد: توسعه ظرفیت ذخیره‌سازی محصولات اساسی بسیار مهم است و برای ایجاد بورس کالاهای کشاورزی باید این مسئله یکی از اولویت‌های اقدامات ما در این حوزه باشد.

خدابخش با اشاره به اینکه زیر ساخت‌های لازم برای ایجاد اشتغال باید در استان افزایش یابد، تصریح کرد: اقدامات مناسبی در راستای استفاده از گیاهان دارویی در استان انجام گرفته است که امیدواریم با تولید محصولات متناسب با نیاز بازار ظرفیت‌های ایجاد اشتغال در این حوزه افزایش یابد.

رئیس شورای اداری استان اردبیل افزود: دستگاه‌های اجرای باید پیشنهادات خود را برای پیشبرد عملی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ارایه دهند تا بتوانیم برنامه‌ریزی کلان استانی در این حوزه را پیش ببریم.

خدابخش عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی کلان اقتصاد مقاومتی باید در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی پروژه‌هایی که با پیشرفت فیزیکی  60 درصد به بالا دارند برنامه‌های اجرایی و عملیاتی آن مشخص شود تا سریع‌تر به سرانجام برسد.

وی یادآور شد: طبق برنامه امسال باید به 145 واحد تولیدی و صنعتی تسهیلات ارایه شود که امیدواریم بتوانیم در این زمینه موفق‌تر عمل کنیم.

انتهای پیام/ن


اخبار مرتبط