آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری خبرگزاری تسنیم
97/06/30 15:06
کد خبر 9723281470
پ پ پ پ

تهران| نفوذ فرهنگی دشمن بسیار خطرناک‌تر از نفوذ اقتصادی است


ائمه جمعه شهرستان‌های استان تهران با اشاره به قدرت تأثیرگذار ایران در منطقه سخنرانی سید حسن نصرالله در روز عاشورا را ناشی از قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران قلمداد کردند که دشمن گزینه نظامی را کنار گذاشته و به تحریم اقتصادی روی آورده است.تهران| نفوذ فرهنگی دشمن بسیار خطرناک‌تر از نفوذ اقتصادی است

به گزارشخبرگزاری تسنیم ازشهرستان‌های استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلیمن سید علی شاه‌چراغی امام‌ جمعه شهرستان ری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت سیدالشهدا(ع) و یاران باوفایش اظهار داشت: ایستادگی و مقاومت ثمره شیرینی دارد که سیدالشهدا در پی دستیابی به آن بود و چون دشمن از این نیت آگاه شده بود از عصر عاشورا تلاش می‌کرد تا با تازاندن اسب بر پیکر شهدا و سوزاندن خیمه‌ها مقاومت را در هم بشکند.

وی بیان کرد: امام حسین(ع) در لحظاتی که با دشمن می‌جنگید گاهی به خیمه امام زین‌العابدین(ع) می‌رفت و هر بار که حضرت وارد می‌شد جمله‌ای را به فرزند خود سفارش می‌کرد که در یکی از این ملاقات‌ها امام حسین(ع) به فرزند خود گفت که به خدا قسم این خون‌ها از جوشش نخواهد افتاد تا اینکه منتقم خون ما مهدی(عج) ظهور کند.

امام جمعه شهرری افزود: از نفس همه‌کسانی که بعد از واقعه عاشورا راه و مسیر یزید را طی کردند انتقام گرفته می‌شود این‌ها کسانی بودند که یا از واقعه عاشورا راضی بودند یا سکوت کردند.

شاه‌چراغی با اشاره به تحلیل دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: دشمنان بارها اقرار کردند که در محافل صهیونیستی جلساتی برپا کردند که انقلاب اسلامی را با شکست مواجه کنند اما تا پرچم سرخ حسینی(ع) و پرچم سبز مهدوی(عج) بر اهتزاز است امکان شکست انقلاب اسلامی وجود ندارد و دشمن ناکام می‌ماند.

وی با اشاره به نقش مردم در حفظ نظام جمهوری اسلامی گفت: امسال مردم برای برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان شور بیشتری داشتند و مجالس حسینی باشکوه و فاخر نشان داد تا مردم درصحنه باشند مشکلی برای اسلام و انقلاب پیش نمی‌آید.

امام جمعه شهرری با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دشمن احساس کرد با گزینه نظامی نمی‌شود این ملت را تسلیم کرد لذا گزینه نظامی را کنار گذاشت و امروز شاهد اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران نه‌تنها در داخل کشور بلکه از سوی سید حسن نصرالله که فرزند رشید اسلام است نیز هستیم.

شاه‌چراغی با اشاره به سخنرانی سید حسن نصرالله در روز عاشورا بیان کرد: این اقتدار به برکت نظام جمهوری اسلامی و قدرت ایران است که دشمن گزینه نظامی را کنار گذاشته و گزینه فشار اقتصادی را به روی کار آورده و متأسفانه در داخل کشور نیز برخی دانسته یا ندانسته دشمن را در رسیدن به هدفشان یاری می‌کنند.

وی ادامه داد: سادگی است که فکر کنیم در جنگ ایران و عراق تنها صدام بود که با ما می‌جنگید، دشمن ایران همین گروه 1+5 بود که در حال حاضر نیز به دنبال مذاکره و اعمال فشار بر ملت است بنابراین نباید اجازه داد فشارها بر مردم وارد شود اگرچه این مردم خسته نخواهند شد اما نباید ملتی که در این حد فداکار است در‌فشار قرار گیرد که مدام از ما سؤال کنند که چه می‌شود.

امام جمعه شهرری با اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: ما توان این را نداریم که با تابلو یا بنر تبلیغاتی 8 سال دفاع مقدس را به تصویر بکشیم زیرا ارزش، مقاومت و ایستادگی فراوانی در آن وجود دارد در این زمینه زحمات فراوانی کشیده شده و فیلم‌های بسیاری نیز ساخته‌ شده اما نمی‌توان فضای دفاع مقدس و دعای نیمه‌شب رزمندگان را به تصویر کشید.

امام‌جمعه شهرستان ری اظهار داشت: انتظار می‌رود تمامی مسئولان مراکز آموزشی تلاش کنند تا فرهنگ کودکان و جوانان ما تقویت شود امروز جوانان ما به‌ شدّت مورد تهاجم فرهنگی هستند و تمام دستگاه‌ها و جریانات دست‌ به‌دست هم داده‌اند تا دین بچه‌ها را بگیرند و رشد علمی و اخلاق را از آنان سلب کنند تا امکان ارتباط با دنیا را نداشته باشیم.

ادبیات گانگستری رئیس‌جمهور آمریکا ناشی از قدرت ایران در منطقه است

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین فیروزی امام جمعه موقت شهرستان شهریار ظهر امروز در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته شهریار با بیان اینکه قیام عاشورا تنها قیامی است که سبب رهایی و آزادی بشریت شد اظهار داشت: ایجاد هر قیام و آزادگی برگرفته از قیام عاشورا و مکتب کربلا است که امام حسین(ع) خود، خانواده خود و همراهانش را در برپایی دین خدا و عزّت و اقتدار اسلام فدا کرد.

وی بیان کرد: برای تحقق جامعه آرمانی اسلامی خداوند انسان‌های خاصی را انتخاب کرده است که نخستین آن پیامبر اکرم(ص) و در پی آن ائمه اطهار(ع) در سرزمینی بود که از جهل و نادانی دختر را زنده به گور می‌کردند و هر لحظه مترصد آن بودند که بخواهند حکومت اسلامی را با خلل روبه رو کنند.

امام جمعه موقت شهرستان شهریار افزود: امروز برخی درصدد هستند تا دین را عرفی و نه ارزشی کنند، یعنی اینکه اگر عرف جامعه یک عمل را پذیرفت دین باید قبول کند این‌ها می‌گویند دنیا دنیای دموکراسی است این درحالی است که آن‌هایی که در مسیر اسلام همچون امام حسین(ع) قدم برمی‌دارند از برجستگان و برترین انسان‌ها هستند و امام حسین(ع) سرور و سالار شهیدان است.

فیروزی با اشاره به اظهارنظر برخی افراد در مورد اینکه عاشورا را نباید سیاسی کرد تصریح کرد: عاشورا یعنی تن به هر ذلت و مذاکره‌ای ندهیم چرا که مرگ با عزّت بهتر از زندگی با خفت است و نباید از نمادهای دینی برای حزب‌گرایی بهره برد اما ایستادن در مقابل ظلم و استکبار و دوری از ذلّت‌پذیری از درس‌های اصلی عاشورا است.

وی سپس در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این هفته شهریار بیان کرد: علی‌رغم اینکه دشمن به دنبال این بود که عاشورا و تاسوعا و سفره‌های اباعبدالله کم رونق شود اما اراده خداوند و عشق مردم به اهل بیت(ع) این نقشه آن‌ها را در هم کوبید و بار دیگر سیلی محکمی به آن‌ها زد.

امام جمعه موقت شهرستان شهریار با اشاره به سالروز شکست حصر آبادان افزود: دشمن طراحی کرده بود که آبادان را تصرف کرده و ارتباط ایران را با شمال خلیج فارس قطع کند اما این فکر آن‌ها با یک جمله امام خمینی (ره) در هم کوبیده شد و نیروهای نظامی، انتظامی، بسیجیان و دلدادگان‌ انقلاب در کمترین زمان ممکن حصر آبادان شکسته شد و این اوج ولایت‌پذیری و حرکت در مسیر  انقلاب، آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و انقلابی بود.

فیروزی ادامه داد: امروز در آستانه عزّت و پیروزی خون بر شمشیر قرار داریم چرا که امروز دشمنان به دنبال این هستند که از راه مشکلات اقتصادی برای کشور ما را مأیوس کنند امروز دیگر آمریکا ابرقدرت نیست اما در مقابل جمهوری اسلامی روزبه روز قدرتمندتر و مقتدرتر شده و می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز باید مراقب بود تا در مقابل جنگ روانی دشمن کم نیاوریم و به همراه مسئولان پای ارزش‌های انقلاب و اسلام استوارتر از گذشته بایستیم چرا که برای این انقلاب بیش از 200 هزار شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده‌ایم باید همیشه در خط ولایت باشیم و به خودباوری بیشتر برسیم و از منفعت‌طلبی دوری کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت‌اله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها، شجاعت‌ها، ایثارگری‌های مجاهدان مخلص و نستوه راه حق و حقیقت است اظهار داشت: شهیدانی که اهل یقین بودند تسلیم حق و مطیع ولی حق بودند با خدای خویش معامله کردند تا جامعه و بشریت را از زندگی مرده و بی‌جان و پست احیا کنند.

وی بیان کرد: فرمانده‌هان لایق و مخلص و جانبازان، آزادگان سرافراز و ایثارگران دلاور و خانواده‌های شهدا و جانبازان گمنام زندگی می‌کنند، هیچ ادعایی ندارند و اهل نمایش و صحنه‌سازی نیستند ولی آشنای عرشیان‌اند و با روی سفید دوستانِ شهیدشان را ملاقات می‌کنند.

امام جمعه شهرستان قرچک افزود: ما در جنگ ریشه‌های انقلاب اسلامی‌مان را محکم کردیم ریشه‌های انقلاب ما اسلام ناب محمدی(ص) است همچنان که مقام معظم رهبری نیز بیان کردند این جنگ 8 ساله حقیقتاً یک گنج تمامنشدنی است اگر امروز ندای توحید، نوای غدیر و فریاد عاشورا از بلندگوهای انقلاب در دنیا طنین‌انداز است به برکت خون‌ مقدس شهدا است.

اسماعیلی تصریح کرد: سلاح هسته‌ای در مقابل سلاح ایمان ملت ما هیچ جایگاهی ندارد و ما منطق و هدفمان را در جنگ به دنیا اعلام کردیم جان عقیده ما دو کلمه است"لاتظلمون و لاتظلمون" نه ظلم کنید و نه مورد ظلم واقع شوید.

وی ادامه داد: دلیل اصلی کینه‌ورزی، غرض‌ورزی، ادبیات سخیف و گانگستری و سراسر دروغ محض رئیس‌جمهور آمریکا درماندگی و سبک مغذی آن‌ها است حضور و تأثیر ایران در منطقه و محقق نشدن برنامه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه است.

امام جمعه شهرستان قرچک گفت: همه باید طبق فرمایش امام خمینی(ه) مقتدایمان را یاری کنیم در حالی که امروز برخی اقدامات ما حاکی از عدم تبعیت و عدم رضایت مقام معظم رهبری دارد باید میزان پیشرفت‌ها و پسرفت‌ها را در مسیر حرکت به سمت اهداف انقلاب ارزیابی و براساس آن از دستگاه‌های‌مسئول مطالبه شود .

اسماعیلی با بیان اینکه نفوذ سیاسی و فرهنگی دشمن بسیار خطرناک‌تر از نفوذ اقتصادی و امنیتی است اظهار داشت: پالایش کشور و فرهنگ آن از آمیختگی با فرهنگ منحط غرب، اقتدار اقتصادی و بالا بردن قدرت خرید مردم، عدالت، مبارزه با فقر و تقسیم صحیح ثروت، حراست از روحیه انقلابی و تدین ملت از مطالبات رهبری است که بحق و جزو اهداف انقلاب است.

وحدت ملت ایران رمز موفقیت در جنگ اقتصادی و فرهنگی دشمن است

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند امروز در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در دماوند با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دولت عراق در 26 شهریورماه 59 عهدنامه الجزایر را به طور یکجانبه لغو کرد و پنج روز بعد یعنی 31 شهریورماه تهاجم گسترده‌ای را به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

وی با بیان اینکه جنگ ایران و عراق جنگی نابرابر بود افزود: صدام از پشتوانه قدرت‌های جهانی غربی و شرقی و کشورهای عرب منطقه برخوردار بود اما پس از هشت سال نتوانست به اهداف اولیه خود دست پیدا کند زیرا این مردم غیور ایران بودند که جانانه دفاع کردند و یک وجب از خاک ایران را به دست بیگانه ندادند.

امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به اینکه این ایستادگی و مقاومت به برکت تبعیت از ولی‌فقیه بود بیان کرد: در جنگ 13 ساله ایران با روس‌ها در دو قرارداد ننگین و خفت‌بار گلستان و ترکمن‌چای بخش‌های عظیمی از خاک ما از ایران جدا شد اما در این هشت سال یک وجب از خاک ما در دست دشمن قرار نگرفت.

فتاح دماوندی با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) در زمینه وحدت، ایثار و فداکاری تصریح کرد: امروز رمز موفقیت ما مقاومت و وحدت است اگر آن روز جنگ نظامی بود امروز با جنگ اقتصادی و فرهنگی روبرو هستیم و امروز نیز مانند دیروز تنها عامل پیروزی ما ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی است.

وی ادامه داد: در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید هستیم و حدود یک میلیون و 300 هزار دانش‌آموز سال تحصیلی جدیدی را آغاز می‌کنند که اگر در مدارس ما ایثار، فداکاری، تقویت ایمان به خدا و غیره سرمشق قرار گیرد نتیجه‌اش تربیت و شکوفایی حججی‌ها می‌شود که تا ابد افتخار ایران اسلامی هستند.

امام جمعه شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به ورود کاروان اسرای کربلا به کوفه خاطرنشان کرد: بنی‌امیه چهره واقعی خود را زیر پرده ریا، حیله و نیرنگ مخفی کرد و به نام خلافت رسول‌الله(ص) تیشه به ریشه دین می‌زد شهادت امام حسین(ع) تا حدودی اسرار را برملا کرد اما اسارت امام سجاد(ع) پرده تزویر و ریاکاری را از چهره بنی امیه کاملاً باز کرد.

فتاح دماوندی با بیان اینکه امام سجاد(ع) یک مبارز و قهرمان خستگی‌ناپذیر بود گفت: اگر روشنگری‌های این امام عزیز نبود امروز از محرم و اسلام خبری نبود و ما شیعیان و مسلمانان کربلا را مدیون امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) هستیم.

هنر حسینی‌شدن و حسینی‌ماندن شاهراه سعادت ملت ما است

حجت‌الاسلام والمسلمین یحیی صالح‌نیا امام جمعه کن ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه با بیان اینکه ملت ایران در رویارویی با مشکلات پناهی چون امام حسین(ع) ندارد اظهار داشت: مجالس امام حسین(ع) محل هدایت انسان‌ها و برطرف کردن معضلات اخلاقی، تربیتی، اجتماعی، فرهنگی وحتی سیاسی و اقتصادی است.

وی ادامه داد: علمای سلف به تبع اهل بیت(ع) برای این مجالس عظمت بسیاری قائل بوده و مرحوم غروی کمپانی (آیت‌الله کمپانی اصفهانی) که از لحاظ علمی در سطح بالایی بود در مجلس روضه اباعبدالله پای سماور می‌نشست و به عزاداران حسینی چای می‌داد.

امام جمعه کن با بیان اینکه هنر حسینی‌شدن و حسینی‌ماندن شاهراه سعادت ملت ما است تصریح کرد: دعوت امام حسین(ع) به انسانیت، آزادگی و فضائل انسانی تا آخرین لحظات زندگی مهم‌ترین خصیصه اخلاقی ایشان بود.

صالح‌نیا در ادامه با بیان اینکه یکی از راه‌حل‌های ریشه‌ای در برطرف کردن مشکلات امروز جامعه تأسی همه‌جانبه به امام حسین(ع) است افزود: امام حسین (ع) در طول عمر خود دروغ نگفت و دروغ‌های شیرین دشمنان را نیز باور نکرد اهل زدوبند نبود و پای ارزش‌های اسلامی ایستاد و خون پاکش را هم نثار کرد و به جای یک حکومت 30 ساله 1300 سال است که بر دل‌ها و جان‌ها حکومت می‌کند.

انتهای پیام/  ع


اخبار مرتبط