آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری خبرگزاری تسنیم
96/01/16 12:10
کد خبر 9542079907
پ پ پ پ

تربیت طلاب از ضروریات امروز جوامع اسلامی است


تربیت طلاب از ضروریات امروز جوامع اسلامی است
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: تربیت طلاب مهم‌ترین ضرورت امروز جوامع اسلامی است زیرا طلاب نگهبانان دین، فقاهت و آرمان‌های اهل بیت(ع) و شهدا هستند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم ازاراک، آیت‌الله دری نجف‌آبادی صبح امروز در جمع بانوان طلبه حوزه‌های علمیه اراک که در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد با اشاره به اینکه ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی در جامعه امروز ایران ضروری است اظهار داشت: طلاب و علمای دینی نقش به‌سزایی در ترویج سبک زندگی اسلامی برعهده دارند و در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری باید این مهم را مورد توجه قرار دهند و به آن عمل کنند.

وی افزود: برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی باید فرهنگ صرفه جویی و ساده زیستی را در جامعه نهادینه و همگانی کرد به همین منظور طلاب و روحانیان وظیفه سنگین و دشواری دارند و مهم‌ترین مشخصه‌ سبک زندگی ایرانی و اسلامی حرکت جامعه به سمت تحقق اقتصاد مقاومتی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: روحانیان به‌عنوان سربازان جبهه اسلام باید با الگوگیری از علمای بزرگ معاصر روحیه مجاهدت را در خود تقویت کنند و گام‌های اساسی برای ترویج آموزه‌های دین اسلام در جامعه بردارند.

دری نجف‌آبادی با اشاره به فعالیت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: حوزه‌ عملیه خواهران در جامعه از برکات نظام اسلامی است و با توجه به اینکه نیمی از پیکره جامعه را زنان تشکیل می‌دهند به‌همین منظور طلبه‌های خواهر در به کارگیری روش‌های هدفمند، جذاب و اثرگذار برای فراگیری علم، معنویت و گسترش فرهنگ اسلامی و ایرانی رسالت سنگینی برعهده دارند. 

وی عنوان کرد: باید مراکز علمی، آموزشی و تربیتی بیش از پیش ترویج معنویت و ارائه آموزهای دینی را مورد توجه قرار دهند تا بتوان نسلی را پرورش داد که با بصیرت و آگاه باشند و از رهنمودهای مقام معظم رهبری به عنوان رهبری بی‌نظیر و آگاه استفاده کنند.

امام جمعه اراک بیان کرد: تحصیلات حوزوی خواهران در همسرداری، تربیت مناسب فرزندان و بالا بردن سطح آگاهی جامعه از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا آنان را برای نقش آفرینی در عرصه فرهنگی و دینی به عنوان مشاور فرهنگی آماده می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: کمک به توسعه علوم اسلامی و پیشرفت در مسائل مذهبی از برکات ساخت حوزه‌های علمیه است زیرا حوزه‌های علمیه کانون انسان سازی و هدایت معنوی جامعه محسوب می‌شوند و در تربیت دینی و اخلاقی جوانان نقش به‌سزایی دارند همچنین وظیفه اصلی حوزه‌های علمیه تربیت کارشناسان دینی و تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلامی است.

دری نجف‌آبادی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه مراکز نورانی انتشار علم، ایمان و معارف اسلامی هستند گفت: خوشبختانه پس از انقلاب بستر توسعه‌و گسترش علوم دینی و فعالیت حوزه‌های علمیه در کشور فراهم شده و امروز ظرفیت غنی از علمای دینی در جامعه وجود دارد که نقش مهم آگاه‌سازی اجتماع را برعهده دارند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبط