آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری خبرگزاری تسنیم
97/05/16 13:07
کد خبر 9723101515
پ پ پ پ

بانک مهر اقتصاد 5 هزار وام خرد در استان البرز پرداخت کرد


رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان البرز گفت: در ۵ ماهه ابتدای سال جاری ۵ هزار فقره وام خرد در استان البرز پرداخت کرده‌ایم.بانک مهر اقتصاد 5 هزار وام خرد در استان البرز پرداخت کرد

به گزارشخبرگزاری تسنیم ازکرج، پیمان موحد در بازدید از دفترخبرگزاری تسنیم که صبح امروز به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار انجام شد،اظهار داشت: در وضعیت کنونی اطلاع‌رسانی درست از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اهمیت کار خبر و خبرنگار چند برابر شده است، افزود: گروه‌های معاند و بدخواهان انقلاب در حال حاضر از اخبار داخل کشور در راستای منافع خود بهره‌برداری می‌کنند و این کار کاری جهادی است چون کسی که خبر می‌رساند وقتی سبب به خطر افتادن منافع برخی می‌شود مورد انواع بهتان‌ها و فشارها قرار می‌گیرد.

رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان البرز با بیان اینکه اصحاب رسانه تاثیرگذاری زیادی در اطلاع رسانی دقیق با توجه به  اخبارهای موجود در شبکه پیام‌رسانهای موبایلی دارند، بیان کرد: متاسفانه گسترش پیام رسان‌های موبایلی سبب انتشار و بازنشر برخی اخبار نادرست شده و برخی که هیچ‌گونه تخصصی در حوزه‌های مختلف ندارند در آن حوزه‌ها مداخله کرده و اخبار نادرست بدون پشتوانه به جامعه عرضه می‌کنند.

موحد با بیان اینکه اعتمادسازی در جامعه و دنبال کردن اخبار از منابع رسمی باید در کشور تحقق یابد،گفت: لازم است که خبرنگاران که بیشترین زحمت را در مورد تهیه خبر می‌کشند بیشتر مورد توجه قرار گیرند و لازم است خود خبرنگاران به جامعه معرفی شوند.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های تخصصی تربیت خبرنگاران سبب جلوگیری از رشد فضای غیرشفاف می‌شود،گفت: مدیران باید آماده پاسخگویی به افکار عمومی باشند.

رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان البرز در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه سال گذشته با تصمیم مدیریت عالی بانک هزینه‌های چاپ سررسید و هدایای عید به کاشت 170 هکتار نهالکاری در استان خوزستان اختصاص یافت، تصریح کرد: کل منابعی که  با اعتماد مردم در اختیار بانک مهر اقتصاد قرار گرفته صرف پرداخت تسهیلات می‌شود و به مردم این اطمینان را می دهیم که این سپرده‌ها به صورت مستقیم صرف پرداخت تسهیلات به مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه نرخ سود در بانک مهر اقتصاد مطابق مصوبات بانک مرکزی است،گفت: مردم برای طرح‌هایی مانند میثاق بر اساس گردش حساب و میانگین برای مبلغ 60 میلیون با سود 4 درصد و تا مبلغ 100 میلیون با سود 8 درصد به بانک مهر اقتصاد مراجعه کنند.

موحد با بیان اینکه تا مبلغ یک میلیارد تومان با اقساط 120 ماهه در غالب طرح میثاق پنج با احتساب گردش حساب مشتری تسهیلات با سود 18 درصد به مشتریان پرداخت می‌شود، عنوان کرد: با طرح کارت اعتباری برای تولیدکنندگان محصولات داخلی در استان البرز برای فروش خرد در راستای حمایت از کالای ایرانی این تولیدکننده‌ها را حمایت  می‌کنیم و حاضریم کارت اعتباری برای این خریداران صادر کنیم و مستقیم پول به حساب تولیدکننده برود و در این بخش از تولیدکنندگان حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در بخش کلان هم کارخانه‌هایی که فروش اعتباری دارند و در مقابل آن چک می‌گیرند می توانیم محصول خرید دین خود را به آنها ارائه کنیم که تامین نقدینگی برای آنها انجام شود،گفت: تاکید اصلی ما در مصارفی است که به تولید و اشتغال کمک کند و اولویت ما برای مصارف غیرضروری نیست و ما وارد آن مقوله‌ها نمی‌شویم.

رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان البرز با بیان اینکه سیاست‌های بانک این است که تمام منابع بانک در همان استان در قالب تسهیلات پرداخت شود،گفت: بانک مهر اقتصاد به دنبال بنگاهداری، سکه و مسایل این‌چنینی نیست و در راستای این موضوع در 5 ماهه ابتدای سال جاری 5 هزار فقره وام خرد در استان البرز پرداخت کرده‌ایم و معوقات ما در حد نرمال و حدود 4 درصد است و در اعتبارسنجی دقت می کنیم.

وی ادامه داد: اگر کسی به مشکلی بربخورد برای آنها قسط‌بندی مجدد می‌کنیم و توصیه می‌کنیم که مردم سپرده‌های خود را برای حل مشکلات دیگران در اختیار بانک مهر اقتصاد قراردهند.

انتهای پیام/ ع


اخبار مرتبط