آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری خبرگزاری تسنیم
97/05/14 20:32
کد خبر 9723088591
پ پ پ پ

اهواز|عراق در مهار آتش هورالعظیم همکاری نمی‌کند‌


مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: بیش از یک ماه است که با آتش هورالعظیم و با عدم همکاری عراق درگیر هستیم.اهواز|عراق در مهار آتش هورالعظیم همکاری نمی‌کند‌

به گزارشخبرگزاری تسنیم ازاهواز، کیامرث حاجی زاده امروز در جلسه کارگروه استانی مقابله با پدیده گرد و غبار که با حضور عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور در استاندار ی خوزستان برگزار شد، اظهار داشت: بیش از یک ماه است که با آتش هورالعظیم و با عدم همکاری عراق درگیر هستیم.

وی افزود: اخذ مجوز از کشور عراق بسیار زمان بر بود. دستگاه‌های مختلفی پیگیر موضوع بودند. همه مجموعه‌ها پای کار آمدند تا عراق بعد از کلی تأخیر این مجوز را داد. 

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان با بیان اینکه قراردای بین سازمان مدیریت بحران و وزارت دفاع برای اطفای حریق وجود دارد، بیان کرد: ما نمی‌دانیم آتش هورالعظیم عمدی است یا سهوی! دو سوم تالاب در عراق است و این به یک ابر بحران در حال تبدیل شدن است و از یک سو گرد و خاک نارضایتی بسیاری را ایجاد کرده و  از سوی دیگر آتش هورالعظیم نیز اضافه شده است.

وی با اشاره به هماهنگی دستگاه دیپلماسی با دولت عراق گفت: با پیگیری‌های استاندار خوزستان در سال ابر خشکسالی توانستیم هورالعظیم را آبگیری کنیم اما طرف عراقی و دیگر مسئولان نیز باید پای کار بیاید.

انتهای پیام/ش


اخبار مرتبط