آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری مهر نیوز
96/02/29 17:24
کد خبر 9542493158
پ پ پ پ

انتخابات صحنه درخشش ملت ایران/دشمنان مایوس ناکام ماندند


ارومیه – ائمه جمعه آذربایجان غربی ضمن تاکید بر مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای در ساعات باقی مانده از انتخابات این دوره از انتخابات خلق حماسه حضور را زمینه ساز یاس دشمنان دانستند.
انتخابات صحنه درخشش ملت ایران/دشمنان مایوس ناکام ماندند

خبرگزاری مهر- گروه استانها: سکینه اسمی - امروز مردم انقلابی و مؤمن ارومیه همزمان با سراسر کشور بار دیگر با حضور حماسی در پای صندوق های رای آمده اند که اعلام کنند تا آخرین قطره خون پای آرمانهای والای انقلاب ایستاده اند.

حضور چشمگیر کودکان، زنان و جوانان در انتخابات این دوره در شهر ارومیه بسیار چشمگیر است، اقلیت‌های دینی آذربایجان غربی اعم شیعه، سنی، ارامنه، آشوری، یهودی، زرتشت، مسیحی و... همگام با آحاد ملت ایران، با خلق حماسه ای ماندگار بار دیگر ثابت کردند دشمنان و بدخواهان ملت را از هر گونه طمع ورزی مأیوس کردند.

در این راستا ائمه جمعه آذربایجان غربی با تاکید بر مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای در ساعات باقی مانده تا پایان انتخابات خلق حماسه ای از جنس مردم را مورد اشاره قرار دادند.

انتخابات صحنه درخشش ملت ایران/دشمنان مایوس ناکام ماندند

هر کس رأی بیارود برنده اصلی جمهوری اسلامی و ملت ایران است

امام جمعه خوی در خطبه‌های این هفته نماز با بیان اینکه امروز هر کس رأی بیاورد، برنده نظام و ملت ایران است گفت: از منظر رهبر انقلاب انتخابات صحنه درخشش ملت ایران و حماسه عظیم مردمی است و مردم سالاری دینی یک تجربه جدید بود که به وسیله نظام اسلامی و امام به بشریت عرضه شد.

حجت الاسلام سید رضی شکوری ادامه داد: از دیدگاه رهبر معظم انقلاب حضور مردم در انتخابات حاوی دو پیام است یکی اعتقاد و علاقه مردم به نظام جمهوری اسلامی دیگری نشان دادن پای کار بودن و مصمم بودن ملت ایران بنابراین هر چه حضور مردم در انتخابات بیشتر باشد آبرو و احترام ملت ایران در نزد ناظران جهانی بیشتر خواهد بود و در نهایت هر کس رأی بیارود برنده اصلی جمهوری اسلامی و ملت ایران است.

انتخابات صحنه درخشش ملت ایران/دشمنان مایوس ناکام ماندند

برنده انتخابات، رئیس جمهور تمام مردم ایران است

امام جمعه تکاب نیز در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی این شهر با اشاره به اهمیت انتخابات امروز اظهار داشت: این روز، روز سرنوشت ایران اسلامی است چرا که مردم با رای خود شوراهای شهر و روستا و نیز رئیس‌جمهور کشور و در حالت کلی مسئولین نظام اسلامی را خود انتخاب می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عیسی برادری با تاکید بر فرمایشات رهبر انقلاب در باره انتخابات بیان کرد: مقام معظم رهبری مردم را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح توصیه کرده‌اند تا که شاهد موفقیت روزافزون جمهوری اسلامی باشیم.

امام جمعه تکاب افزود: رهبر انقلاب مردم و نامزدها را به رعایت نظم، اخلاق و قانون در قبل، حین و بعد از انتخابات توصیه کرده‌اند و نام هر فردی که از صندوق بیرون بیاید رئیس جمهور تمام مردم ایران بوده و همه و حتی نامزدهای رقیب و طرفدارانشان باید به نتیجه احترام بگذارند.

انتخابات صحنه درخشش ملت ایران/دشمنان مایوس ناکام ماندند

حماسه حضور مردم دشمنان را ناامید کرد

امام جمعه ماکو نیز در خطبه های این هفته نماز با اشاره به اهمیت شرکت گسترده مردم در روز انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: حضور در انتخابات و رأی دادن یک وظیفه شرعی و ملی برای همگان است که پیر و جوان یا مرد و زن نمی‌شناسد و باید همه شرکت داشته باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ایوب رنجبری گفت: اکنون بازه زمانی خاصی است که هم دوستان داخلی و خارجی و هم دشمنان داخلی و خارجی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را رصد می‌کنند و حضور همگانی در این مهم برای این دو دسته پیغام‌های فراوانی را دارد.

رنجبری تصریح کرد: دوست داران انقلاب، رهبری، دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران از حضور حداکثری و پر شور مردم در پای صندوق‌های رأی خوشحال می‌شوند و این موضوع مایه یاس و ناامیدی مزدوران و کارشکنان خارجی و داخلی علیه ایران اسلامی و ملت ایران است.

وی افزود: بر همه ما وظیفه است تا با قصد قربت در پای صندوق‌های رأی حاضر شویم و مردم فهیم و غیور ایران اسلامی خوشبختانه همیشه در صحنه‌های سیاسی نقش آفرینی می‌کنند و ارادت خود نسبت به رهبری و انقلاب را نشان می‌دهند که در نوع خود دلیلی بر استمرار انقلاب اسلامی می‌تواند باشد.

امام جمعه ماکو بیان کرد: مردم ایران اسلامی در همه حال آگاهی و بصیرت خود را حفظ می‌کنند و موقعیت شناس و بسیج هستند که این ویژگی‌ها از شاخص‌های یک امت اسلامی است.


اخبار مرتبط