آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری خبرگزاری فارس
96/04/01 17:31
کد خبر 9542794899
پ پ پ پ

افتتاح بزرگ‌ترین خط مترو کشور در شیراز تا یک ماه آینده


افتتاح بزرگ‌ترین خط مترو کشور در شیراز تا یک ماه آینده

شهردار شیراز گفت: با اضافه شدن 10 کیلومتر باقیمانده فاز 2 مترو شیراز، بزرگ‌ترین خط مترو کشور به طول 24.5 کیلومتر تا انتهای تیرماه به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارشخبرگزاری فارس از شیراز، علی‌رضا پاک‌فطرت ظهر امروز در حاشیه بهره‌برداری از چهارمین سرای فرهنگ مهربانی در منطقه 11 شیراز که با حضور اعضای شورای چهارم و پنجم برگزار شد، اظهار داشت: طول خط مترو تهران 23 کیلومتر است که با بهره‌برداری از خط یک مترو شیراز به طول بیش از 24 کیلومتر، شاهد افتتاح بزرگ‌ترین خط مترو کشور خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه با صرفه‌جویی و کاهش ساخت‌وساز و هزینه جاری شهر می‌توان به‌تمامی اهداف عمرانی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شهرداری دست‌ یافت، افزود: ساخت بزرگ‌ترین پل کابلی کشور در شیراز و نیز بسیاری از زیرساخت‌های عمرانی و مبلمان شهری نشان از رسیدن به استقلال اقتصادی است که مقام معظم رهبری نسبت به اجرایی شدن آن تأکید بسیار داشته‌اند.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: اگر مردم از احداث سرای فرهنگ مهربانی استقبال کنند، در آینده شاهد بهره‌برداری از این زیرساخت فرهنگی در یازده منطقه شهرداری شیراز خواهیم بود و در این راستا بعد از فرهنگ‌سراهای بلوار شهید چمران، میرزای شیرازی و تقاطع غیرهمسطح رضوان امروز چهارمین سرای فرهنگ مهربانی فعالیت‌های خدماتی، فرهنگی و خیرخواهانه خود را در منطقه 11 شیراز آغاز می‌کند.

پاک‌فطرت تصریح کرد: اداره سرای فرهنگ مهربانی را مردم، بخش خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد به‌ویژه با کمک و مشارکت پزشکان متخصص، معلمان، خیّران و اساتید دانشگاه برعهده داشته و شهرداری نیز ریالی هزینه نکرده است.

وی بیان داشت: برای راه‌اندازی سرای فرهنگ مهربانی در شیراز، خیّران و مردم  تاکنون بیش از 100 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات و سایر اقلام موردنیاز اهداء کرده‌اند.

شهردار شیراز اضافه کرد: در کار فرهنگی قبل از نیاز به هزینه و پول، باید قلب پاک و نیت سالم داشت و مدیران شهرداری با مشارکت خیران و حضور پرشور مردم در فعالیت‌های فرهنگی و خیرخواهانه به آنچه می‌گویند عمل کرده و کار و فعالیت را سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهند.

پاک‌فطرت در مورد رسیدن به فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ابراز داشت: اگر علم در اختیار اقتصاد قرار گیرد، با حضور رهبر فرزانه ایران، ابرقدرت‌ها و استکبار و ایادی آنان به خود اجازه نگاه چپ به ایران اسلامی را نخواهند داد. وی اظهار داشت: برای رسیدن به رفاه، آسایش و عمران جامعه باید با انفاق از جان، مال و آبروی خود گذشت؛ همان‌گونه که در دوران 8 سال دفاع مقدس بدون داشتن ارتشی مجهز، با نفوذ معنوی و روحانی در قلب مردم شاهد روانه شدن بسیاری از فرزندان انقلاب اسلامی به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بودیم.

پاک‌فطرت تصریح کرد: شهرها را تفکر انسان و فرهنگ‌ها می‌سازند و ما در استان فارس به‌ویژه شیراز با داشتن مراکز تاریخی، فرهنگی و مذهبی و نیز مسجد جامع با هزار و 200 سال قدمت، نباید نسبت به فرهنگ غنی خود بی‌تفاوت باشیم. انتهای پیام/ک


اخبار مرتبط