آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار استان ها
خبرگزاری مهر نیوز
96/03/11 20:22
کد خبر 9542615405
پ پ پ پ

استان زنجان در زمینه برق و الکترونیک جایگاه خوبی دارد


زنجان-وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استان زنجان یکی از استان‎هایی است که در زمینه برق و الکترونیک جایگاه خوبی دارد و جا دارد حمایت شود تا این صنعت برق و الکترونیک در استان توسعه کند.
استان زنجان در زمینه برق و الکترونیک جایگاه خوبی دارد

به گزارشخبرنگار مهر، محمد رضا نعمت زاده عصر پنج شنبه در جمع حبرنگاران استان با اشاره به بازدید از طرح‎های مختلف صنعتی استان زنجان، افزود: واحد عایق‎های ترانسفورماتور برای نخستین بار در کشور در زنجان تولید می‎شود که ابتکار عمل ویژه ‏ای دارد.

وی ادامه داد: عایق‎هایی که بین لایه‎های الکتریکی در داخل ترانسفورماتور استفاده می‏ شود مواد اولیه آن از خارج وارد شده و اینجا تولید می‏شود تا در تولید ترانس‎ها مورد استفاده قرار گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه شهرک صنعتی شماره یک زنجان ۴۰۰ هکتار بود که الان پر شده است، گفت: استان زنجان یکی از استان‎هایی است که در زمینه برق و الکترونیک جایگاه خوبی دارد و جا دارد حمایت شود تا این صنعت برق و الکترونیک در استان توسعه کند.

نعمت زاده افزود: آنچه که ارزیابی می‎شود این است که واحدها سر حال و شاداب کار می‎کنند و طرح‎های جدید ظرف سه یا چهار سال اخیر آغاز شده و فعال است و واحدهای نساجی خوبی در استان وجود دارد که به سوی توسعه هم پیش می‎رود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه برخی از واحدهای استان زنجان هنوز مشکلاتی دارند که بیشتر مشکل آنها بانکی و ارزی است، افزود: نظام بانکی و مسؤولان در راستای رفع مشکلات واحدهای صنعتی تلاش می‏کنند اینها مسائلی است که جمع شده اما یکی پس از دیگری رفع می‏ شود.

نعمت زاده افزود: استان زنجان یکی از استان‎هایی است که در زمینه برق و الکترونیک جایگاه خوبی دارد و جا دارد حمایت شود تا این صنعت برق و الکترونیک در استان توسعه کند و سایر صنایع هم به صورت متنوع در استان زنجان وجود دارد.

وی با بیان اینکه  یکی از زمینه‎های اشتغالزایی  در کشور، بخش صنعت است، گفت:  اگر سرمایه‎گذاران در زمینه‎های برق، آب، زمین و مجوزها مشکلاتی دارند، دولت کمک می‌کند و بیش از طرح‎های جدیدی که آغاز می‎شود طرح‎های توسعه‎ای در کشور اجرا شده که گویای این است که واحد تولیدی امیدوار به بازار بیشتر است.

نعمت زاده با بیان اینکه  برخی موانع مقرراتی از دیگر مشکلات است این هم باید با اصلاح قوانین حل شود، ادامه داد: صنعت یک فعالیت پیچیده‎ای است، برخی مواقع افرادی وارد کار شده‎اند که به خاطر تلاطم در سال‎های تحریم نتوانسته‎اند خود را حفظ کنند، به ویژه واحدهای کوچک زودتر آسیب می‎بیند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: سال گذشته مشوق صادراتی تصویب شد اما به علت کمبود منابع محقق نشد در سال‎جاری، ستاد اقتصاد مقاومتی این مشوق‎ها را تصویب کرده است و امیدواریم که در قالب حمایت‎هایی که از صندوق توسعه ملی و منابع بانکی می‌شود، بخش صادرات را تشویق کنیم.

نعمت زاده افزود: کمبود نقدینگی در فضای فعلی با وجود افزایش هزینه‌ها از جمله نرخ ارز از جمله مشکلات است و  چون این واحدها می‎خواهند وارد بازار صادراتی شوند، نیازمند مشوق هستند.


اخبار مرتبط