آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اجتماعی
خبرگزاری ایسنا
96/03/31 12:39
کد خبر 9542783453
پ پ پ پ

یک منبع دیپلمات: دوحه از سفارت عمان برای حفظ منافعش در مصر کمک می‌گیرد


یک دیپلمات عرب در قاهره فاش کرد، پس از قطع روابط دیپلماتیک دوحه-قاهره، دولت قطر برای حفظ منافع خود در مصر از سفارت عمان در قاهره کمک می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، این منبع که ترجیح داد نامش فاش نشود، در گفتگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه اظهار داشت: پس از قطع روابط دیپلماتیک میان دوحه و قاهره، دولت قطر برای حفظ منافع خود در مصر از سفارت عمان در شهر قاهره کمک می‌گیرد و دیپلمات‌های قطری در این کشور به ماموریت‌های کاری خود به عنوان نمایندگان کشورشان در اتحادیه عرب که مقرش در قاهره قرار دارد، ادامه می‌دهند.

این منبع افزود: سیف بن مقدم البوعینین، نماینده قطر در اتحادیه عرب عصر روز دوشنبه برای تعطیلات عید فطر قاهره را به مقصد کشورش ترک کرد، او مجددا برای انجام ماموریت کاری خود به صورتی عادی به قاهره بازخواهد گشت.

وی ادامه داد: نماینده قطر در اتحادیه عرب در طول چند روز گذشته با احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب دیداری نداشت، او تنها با ابوالغیط در روزی که در دفتر وزارت خارجه مصر برای اعلام فرصت ۴۸ ساعته جهت ترک خاک مصر احضار شده بود، دیدار کرد.

مصر روز شنبه اعلام کرد که سفارت یونان با درخواست این کشور برای حفظ منافعش در قطر موافقت کرده است.

سامح شکری، وزیر خارجه مصر گفت: سفارت مصر در شهر دوحه به زودی تعطیل خواهد شد و بخش حفاظت از منافع مصر در داخل سفارت یونان جای آن را می‌گیرد.

عربستان، امارات، بحرین، مصر و دولت مستعفی یمن در تاریخ پنجم ژوئن جاری قطع روابط دیپلماتیک خود با قطر را اعلام  کرده و این کشور را به حمایت از تروریسم متهم کردند.

در این میان کشورهای کویت و عمان روابط خود را با قطر قطع نکردند.

قطر اتهامات وارده را تکذیب و اعلام کرد، با موجی از اتهام‌زنی‌ها مواجه است که به حد تبلیغاتی کامل با هدف اعمال قیمومیت بر این کشور رسیده‌اند.

انتهای پیام


اخبار مرتبط