آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اجتماعی
خبرگزاری ایسنا
97/05/10 11:44
کد خبر 9723055956
پ پ پ پ

یک عضو ائتلاف ایاد علاوی از سوء قصد جان سالم به در برد


یک عضو ائتلاف ایاد علاوی از سوء قصد جان سالم به در بردائتلاف"الوطنیه" عراق اعلام کرد، یک نماینده سابق پارلمان این کشور و عضو این ائتلاف از سوء قصد در جنوب شرق بغداد جان سالم به در برد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، ائتلاف "الوطنیه" به ریاست ایاد علاوی، معاون رئیس‌جمهوری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: کاظم شمری، نماینده سابق پارلمان و عضو این ائتلاف با انفجار بمبی در معرض سوء قصد قرار گرفت. هیئت او در مسیر بازگشت از شهرستان مدائن در جنوب شرق بغداد مورد هدف قرار گرفت.

این ائتلاف از سازمان‌های امنیتی کشور خواست به منظور افشای ابهامات این جنایت، انگیزه‌ها و طرف‌هایی که پشت آن قرار داشتند، به مسؤولیت خود عمل کنند.

ائتلاف الوطنیه در انتخابات پارلمانی اخیر عراق از مجموع ۳۲۹ کرسی ۲۱ کرسی را به دست آورد.

عراق از سال‌ها پیش شاهد اقدامات خشونت‌آمیز است و مقامات امنیتی می‌گویند که گروه تروریستی داعش اکثر این حملات را انجام می‌دهد.

با وجودی که نخست وزیر عراق در ماه دسامبر ۲۰۱۷ بازپس‌گیری کامل خاک این کشور را از دست داعش اعلام کرد، اما همچنان باندهای زیرزمینی این گروه در سراسر عراق وجود دارند و به طور تدریجی به شیوه جنگ‌های چریکی که پیش از سال ۲۰۱۴ از آن استفاده می‌کردند، دست به حملات گذرا می‌زنند.

انتهای پیام


اخبار مرتبط