آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اجتماعی
خبرگزاری ایرنا
95/12/25 17:37
کد خبر 9541961964
پ پ پ پ

فضای مجازی را باید برای کاهش سوانح جاده ای به خدمت گرفت


فضای مجازی را باید برای کاهش سوانح جاده ای به خدمت گرفت

به گزارش ایرنا، علی فرخزاد روز چهارشنبه در مراسم آغاز به کار چهاردهمین رزمایش سراسری ترافیکی طرح نوروزی در مسیرهای ارتباطی استان قزوین که در عوارضی شماره 2 آزادراه قزوین - زنجان برگزار شد، افزود: چهارشنبه آخر سال را با 70 درصد کاهش حوادث نسبت به سال گذشته پشت سر گذاشتیم که نقش تبلیغات وسیع سازمان ها و نهادهای مردم نهاد در این اتفاق بسیار واضح بود.
وی اضافه کرد: از فضاهای مجازی می توان در بخش اطلاع رسانی به رانندگان برای کاهش سوانح جاده ای و همچنین در شناساندن نقاط گردشگری و تفریحی استفاده کرد.
فرخزاد یادآور شد: با توجه به افزایش تولید خودرو در کشور، بدون شک امسال بیش از سال گذشته شاهد حضور گردشگر و مسافر در استان قزوین خواهیم بود که این مهم کار پلیس را برای مدیریت مطلوب ترافیک و حمل و نقل در جاده ها سخت تر و حساس تر می کند.
فرخزاد همچنین با اشاره به نقش تبلیغات در تحقق اهداف دستگاه ها و نهادهای مختلف، ادامه داد:امسال برای تعطیلات نوروزی و تشویق گردشگران به منظور بازدید از مراکز گردشگری استان، 110 بیلبورد در استان های تهران و البرز نصب شده اند.
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان قزوین نیز در این مراسم گفت: این ستاد از آبان ماه سال جاری به ریاست استاندار، نشست های مختلفی را با هدف جذب گردشگر و ارائه خدمات رفاهی به آنان برگزار کرده که در نهایت منجر به صدور 58 مصوبه شده است.
محمدعلی حضرتی افزود: مصوبه های ستاد خدمات سفر استان با هدف تکریم حقوق شهروندانی که به عنوان مسافر و گردشگر وارد استان می شوند، مصوب شده اند.
وی با بیان اینکه برنامه های متنوعی را در نوروز برای شهروندان و گردشگران در استان پیش بینی کرده ایم، در پایان یادآور شد: نوروز یک رویداد مهم در فرهنگ مردم ایران است که به عنوان یک اتفاق جهانی نیز از آن یاد می شود و سرآغاز تعدیل فصلی به شمار می رود که زمین و زمان در این روز به اعتدال دست پیدا می کنند.
چهاردهمین رزمایش سراسری ترافیکی طرح نوروزی تا چهاردهم فروردین ماه سال 96 ادامه دارد و شش هزار و 600 کیلومتر از مسیرهای ارتباطی استان قزوین را در برمی گیرد.
8054* 3013
خبرنگار: رضا اسدی**انتشار دهنده: رضا اولادی

انتهای پیام/*

اخبار مرتبط