آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اجتماعی
خبرگزاری ایسنا
96/08/09 08:54
کد خبر 9543939036
پ پ پ پ

شورحسینی در شهری که بزرگراه کربلا از وسط آن می‌گذرد


شورحسینی در شهری که بزرگراه کربلا از وسط آن می‌گذردخیمه استقبال از زائران حسینی در شهر شباب برپا شد، شور شوق فراوان مشتاقان برپایی این موکب چندین سال است که زبانزد خاص و عام است.

به گزارش ایسنا،  با حضور پیر غلامان حسینی شهر شباب و مسئولان  شهری وروستاهای اطراف شهر شباب خیمه استقبال از زائران حسینی برپاشد.

چند روزی است که موج شدید زائران کربلای معلا نشان از استقبال بی نظیر از این همایش بی مثال را می‌دهد. شهر شباب در شمال غربی استان ایلام و با فاصله 35 کیلومتری از شهر ایلام و 132 کیلومتری ازپایانه مرزی مهران قرار دارد. شهر نوپای شباب که به‌واسطه قرار گرفتن در کوریدور ایلام حمیل کرمانشاه دارای جایگاه ویژه ای است، همه روزه شاهد تردد مسافرین فراوانی است که این مسیر را برای مقصد خود به سمت حرم دوست انتخاب می‌کنند.

شهرداری شباب درچندسال اخیر با  دستانی خالی اما پر مهر و به همت مردم پرتلاش و ارادتمندش به خاندان عصمت و طهارت از هیچ کوششی جهت ارائه خدمت به زائران فرو گذار نکرده است.

شهر شباب تنها موقعیت شهری در استان ایلام است که بزرگراه کربلا از وسط آن می‌گذرد و شهرداری در جهت ساماندهی به ترافیک تمهیداتی را اندیشیده است.

«محمدحسین رحیمی» معاون فنی شهرداری شباب در گفتگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: شهرداری حدود 50 درصد از مسیر جاده راه کربلا را بلوارگذاری و تعریض کل مسیر را جهت بهبود ترددانجام داده است.

وی از ساخت 20 چشمه سرویس بهداشتی با کیفیت بسیار مناسب خبر داد و گفت: مردمان این شهر با مهمان‌نوازی تمام  از زائران حسینی منازل خود را آماده اسکان کرده‌اند.

معاون شهردار شباب گفت: وجود رستورانها و سالن های غذاخوری باکیفیت فراوان و با قیمت مناسب که غذاهای سنتی را طبخ می‌کنند برای زائران و مهمانان جذابیت خاصی دارد.

انتهای پیام


اخبار مرتبط