آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اجتماعی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
97/05/08 09:25
کد خبر 9723037355
پ پ پ پ

تدریس واحد درسی " ایمنی و ترافیک" در دانشکده‌های پزشکی/بهره مندی از ظرفیت پلیس یاران نوجوان برای کاهش تصادفات


خبرگزاری میزان-  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در دیدار با معاون اجتماعی ناجا از توافق این پلیس با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تدریس یک واحد درسی با عنوان "ایمنی و ترافیک" در دانشکده‌های پزشکی خبر داد.

تدریس واحد درسی " ایمنی و ترافیک" در دانشکده‌های پزشکی/بهره مندی از ظرفیت پلیس یاران نوجوان برای کاهش تصادفات

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان ، سردار تقی مهری  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا و سردار "احمد نوریان" معاون اجتماعی ناجا دیدار و گفتگو کردند.

سردار مهری در این دیدار ضمن اشاره به نقش موثر معاونت اجتماعی در پیشبرد اهداف نیروی انتظامی اظهار داشت: خوشبختانه شاهد فعالیت مطلوب معاونت اجتماعی برای ارتباط و تعامل گسترده با آحاد مردم و اصحاب رسانه هستیم که این امر نقش موثری در جلب مشارکت عمومی داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از انعقاد یک تفاهم نامه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و افزود: اختصاص یک واحد درسی با عنوان "ایمنی و ترافیک" در دانشکده‌های پزشکی و پرستاری دردستور کار است.

این مقام ارشد انتظامی یاد آور شد: البته در نظر داریم این واحد درسی نیز در سایر رشته‌ها و واحد‌های دانشگاهی گنجانده و تدریس شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اضافه کرد: ان شاءالله این اقدام در سال تحصیلی جدید و برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به صورت پایلوت اجرایی می‌شود.

سردار مهری عنوان کرد: یکی از اولویت‌های پلیس راهنمایی و رانندگی تقویت "پلیس یاران نوجوان" است و بررسی و تحقیقات نشان می‌دهد که ۱۸ درصد از عوامل کاهش تصادفات بهره مندی از ظرفیت این پلیس بوده، بنابراین در نظر داریم از ظرفیت موثر ائمه جمعه، جماعت، فرهیختگان، دانشگاهیان، هنرمندان، ورزشکاران و ... در راستای پیشبرد اهداف و ارتقاء فرهنگ ترافیک بهره بیشتری ببریم.

این مقام مسئول به ساماندهی موتورسیکلت سواران نیز اشاره و بیان کرد: برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف یکی از اولویت‌های پلیس راهور است.

گفتنی است، سردار "احمد نوریان" معاون اجتماعی ناجا نیز از تقویت تعاملات این معاونت با رده و پلیس‌های تخصصی خبر داد و گفت: به دنبال ارتقاء اعتماد عمومی به پلیس هستیم و معتقدیم همراهی مردم با نیروی انتظامی به کسب موفقیت‌های بیشتر منتج می‌شود.

 انتهای پیام/


اخبار مرتبط