آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اجتماعی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
97/09/11 17:50
کد خبر 9723761529
پ پ پ پ

بهسازی محیط کلانتری‌ها برای رفت و آمد معلولان


خبرگزاری میزان- رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ضمن بزرگداشت روز جهانی معلولین از بهسازی محیطی کلانتری‌ها جهت تسهیل رفت و آمد معلولان خبر داد.

بهسازی محیط کلانتری‌ها برای رفت و آمد معلولان

سرهنگ ظهیری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان اظهارداشت: حسب قانون حمایت از حقوق معلولان و طبق ماده ۲ از فصل دوم این قانون در رابطه با اینکه وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت‌های دولتی و نهار‌های عمومی و انقلابی موظفند جهت دسترسی و بهره مندی افراد دارای معلولیت، ساختمان‌ها و اماکن عمومی، ورزشی و تفریحی، معابر و وسایل خدماتی را مناسب سازی کنند، پلیس پیشگیری نیز در اجرای تدابیر فرماندهان ناجا در قالب طرح مکنا (مدیریت کیفیت نیروی انتظامی) این امر را در دستور کار خود قرار داد.

وی ادامه داد: ساختمان‌های جدیدالاتاسیس کلانتری‌ها مجهز به فضای لازم برای استفاده معلولان شده اند. همچنین بسیاری از ساختمان‌های قدیمی کلانتری‌ها نیز مجهز به رمپ و بالابر برای تسهیل در رفت و آمد افراد معلول شده اند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: چنانچه کلانتری مجهز به این امکانات نباشد و یا ورود معلول به داخل کلانتری دشوار باشد عوامل کلانتری موظف هستند برای ثبت اظهارات و ارائه خدمات به معلولان تا مقابل در کلانتری حاضر شوند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبط