آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اجتماعی
خبرگزاری ایسنا
97/07/08 11:51
کد خبر 9723351543
پ پ پ پ

بررسی CFT در مجلس


بررسی CFT در مجلسبررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مخالفت فراکسیون ولایی با تصویب CFT در مجلس، تکلیف مجلس به وزارت صنعت برای راه‌اندازی «سامانه مقررات تجاری» ، اعلام وصول طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و ...از جمله مهمترین اخبار امروز (یک شنبه) هشتم مهر ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی هستند که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

به گزارش ایسنا، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی برگزار شد و در این جلسه لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز (CFT)، انتخاب دو تن از نمایندگان مجلس به پیشنهاد کمیسیون اقتصادی برنامه و بودجه به عنوان ناظر در شورای پول و اعتبار و گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد عدم اجرای حکم قانون بند «خ» ماده ۳۳ قانون برنامه ششم موضوع بخشودگی سود و کارمزد و جریمه وام‌های دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه و امهال اصل وام آنها به مدت سه سال در دستور کار جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

بررسی CFT در مجلس

سید حسین نقوی حسینی در توضیح جلسه صبح امروزفراکسیون نمایندگان ولایی اظهار کرد: اعضای فراکسیون صبح امروز و قبل از آغاز جلسه علنی به بررسی لایحه CFT پرداختند. در نهایت بعد از بحث و بررسی فراکسیون اعلام کرد که مخالف تصویب این لایحه در مجلس است.

در همین ارتباط  امروز جمعی از جوانان هم  باتجمع مقابل مجلس خواستار مخالفت مجلس با لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (‌CFT) شدند.

بررسی CFT در مجلس

همچنین سخنگوی هیات رییسه مجلس تشریحجلسه غیرعلنی امروز گفت:معتقدیم امروز پیشانی کار دولت است و همه باید با تفاهم و وفاق کار را پیش ببریم. بهروز نعمتیبا اشاره به اینکه این جلسه بدون مهمان برگزار شد و کسی از دولت حضور پیدا نکرد، گفت: بنا بر این جلسه قرار شد کمیسیون‌های تخصصی به همراه فراکسیون‌ها فعال‌تر شوند. همچنین تاکید شد همه کمیسیون‌ها تخصصی درباره مسائلی مانند ارز، بازار و موضوعات مترادف با این موضوع نگرانی‌های مردم فعالتر عمل کنند و امیدواریم هر چه زودتر نتایج به صحن علنی ارائه شود و جاهایی که نیاز است به صورت فورس‌ماژور کار انجام شود در جلسه سران قوه مطرح خواهد شد تا کار سریع‌تر انجام شود.

ناطقین امروز مجلس

فلاحت پیشه:مسئولان دولت، شورای عالی امنیت ملی و مجمع تشخیص مصلحت در مجلس FATF را شفاف‌سازی کنند

یک عضو فراکسیون ولایی: چرا به فکر حل بحران اقتصادی نیستیم؟

***

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای وزارت صنعت را مکلف کردند«سامانه مقررات تجاری» را به منظور ابلاغ مقررات تجاری راه‌اندازی و بهره‌برداری کند.

بررسی CFT در مجلس

نادر قاضی‌پور در سوال از منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با طرح این سوال کهچرا کاری کردید که دانشگاه‌ها از سراسر کشور دانشجوی دکترا می‌گیرند؟فت: مگر قرار نبود با منطقه‌بندی دانشگاه‌ها خودِ مناطق تصمیم بگیرند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه وزارت علوم در دادن رشته و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های محلی و منطقه‌ای محدودیتی ندارد، گفت: از نمایندگان مجلس درخواست داریم در بودجه سال آینده اعتبارات لازم برای حمایت از دانشگاه‌ها به خصوص دانشگاه‌های در حال توسعه و جوان را اختصاص دهند. منصور غلامی افزود:محلی تعریف‌کردن دانشگاه به معنای عدم پذیرش دانشجو در سراسر کشور نیست.

پس از توضیحات وزیر و سخنان نادر قاضی‌پور، نماینده سوال کننده توضیحات غلامی را قانع کننده ندانست و خواستار به رای گذاشته شدن توضیحات وزیر شد. سپس مجلس وارد رای‌گیری شد و نمایندگان با ۵۳ رای موافق، ۱۳۲ رای منفی و  ۸ رای ممتنع از ۲۳۲ نماینده حاضر در جلسهتوضیحات وزیر علوم را قانع کننده تشخیص ندادند.

همچنین در جلسه علنی امروز احمد امیرآبادی  طرحاصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های و مراکز آموزش عالی کشور اصلاحیه مصوب ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و لایحه میزان و نحوه جریمه نقدی و توقف دارندگان وسایل نقلیه و واحدهای مشمول متمرد موضوع تبصره یک ماده سه قانون هوای پاک مصوب ۱۳۹۶ را اعلام وصول کرد.

در ادامه نمایندگان،ناظران مجلس در شورای پول و اعتبار، پذیرش دانشجو و چاپ اوراق بهادار را تعیین کردند.

این گزارش در حال تکمیل است...


اخبار مرتبط