آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اجتماعی
خبرگزاری ایسنا
97/04/05 11:22
کد خبر 9544797199
پ پ پ پ

برای عبور از شرایط کنونی به وحدت و انسجام نیاز داریم


برای عبور از شرایط کنونی به وحدت و انسجام نیاز داریممعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: برای عبور از شرایط کنونی کشور به وحدت و انسجام داخلی نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدابراهیم الهی‌تبار در همایش مداخلات و حمایت‌های روانی و اجتماعی در مناطق زلزله زده کرمانشاه که امروز (5 تیر) برگزار شد از شرایط کنونی کشور و مشکلاتی که با آن مواجه هستیم یاد کرد و افزود: تنها راه برون رفت از این مشکلات حفظ وحدت و انسجام داخلی است.

وی با اشاره به هزینه سنگینی که طی دوران مختلف برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی داده شده، عنوان کرد: باید بدانیم کسانی که کودتا 28 مرداد، تبعید امام(ره)، شکنجه و شهادت جوانان، هشت سال جنگ و ... را به ما تحمیل کردند و به دنبال خشکاندن ریشه ملت ایران هستند، هرگز دایه مهربان‌تر از مادر برای ما نخواهند بود.

معاون استانداری کرمانشاه گفت: باید مراقبت توطئه و دسیسه دشمن باشیم زیرا آنها قصد دارند برنامه‌های که برای عراق، افغانستان، لیبی و ... پیاده کردند را برای ما نیز به اجرا بگذارند.

به گفته این مسئول، دشمن قصد دارد با اعمال فشار، تهدید و تحریم آستانه تحمل مردم را کاهش دهد و نافرمانی مدنی ایجاد کند.

الهی‌تبار با بیان اینکه منکر مشکلات موجود در کشور نمی‌شویم، تاکید کرد: در چنین شرایطی باید هم مراقب توطئه دشمن در خارج و هم مراقب رفتارهای خود در داخل کشور باشیم.

وی تنها راه خروج از شرایط کنونی را وحدت و انسجام در داخل کشور دانست و بیان کرد: در زمان جنگ نیز که تمام دنیا با صدام بودند و ما هیچ امکانات و تجهیزاتی نداشتیم با اتکا به سرمایه اجتماعی، وحدت و اعتماد بین ملت و حاکمیت به پیروزی رسیدیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه این تفکر که عده‌ای فکر کنند همه ارزش‌ها متعلق به آنها است و فقط آنها مدافع نظام هستند اشتباه است و نباید فراموش کنیم که کشور متعلق به همه مردم است.

الهی‌تبار سپس به موضوع برجام اشاره داشت و یادآوری کرد: برجام نیز مانند قطعنامه 598 برای ما یک فرصت بوده و خواهد بود و حتی خروج آمریکا از برجام نیز برای ما یک فرصت است.

وی تصریح کرد: وقتی که آمریکا معاهدات بین‌المللی را کنار گذاشت و اعلام کرد که برجام منافع ما را تامین نمی‌کند، یعنی دیپلمات‌های ما عالمانه و مردانه پای کار بودند.

معاون استانداری کرمانشاه سپس به اقداماتی که در حوزه اجتماعی و بهداشتی در مناطق زلزله زده استان انجام شده اشاره کرد و افزود: با اقداماتی که انجام شد وضعیت مردم از بعد بهداشتی و حتی روانی خوب است و با وجود نگرانی‌هایی که در زمینه بسیاری از بیماری‌ها از جمله سالک داشتیم، تاکنون مشکل جدی رخ نداده است.

الهی‌تبار خاطرنشان کرد: اینکه برخی رسانه‌ها به راحتی اعلام می‌کنند ده ها نفر در این مناطق خودکشی کردند یا مشکلات را تیتر می‌کنند دردی را دوا نمی‌کند، بلکه باید تلاش کنیم امید را زنده و مردم منطقه را امیدوار کنیم و البته زحمات و کارهایی که انجام شده را نادیده نگیریم.

وی تاکید کرد: در جریان این زلزله چندین هزار نفر از مداخلات درمانی و روانی بهره‌مند شدند که نباید آن را نادیده گرفت.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه برخی خدمات در مناطق زلزله زده حتی از قبل از وقوع زلزله هم بهتر شده است، اظهار کرد: برای مثال وضعیت کیفی و کمی آب شرب روستاها بسیار بهتر شده است.

الهی‌تبار در پایان از پیگیری برای بازگشایی مرز خسروی نیز برای اینکه امید بیش از گذشته به مردم مناطق زلزله زده داده شود، خبر داد. 

انتهای پیام


اخبار مرتبط