آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اجتماعی
خبرگزاری خبرگزاری فارس
97/07/15 11:37
کد خبر 9723403991
پ پ پ پ

اطلاعات سرباز هخامنشی از سوی یک ایرانی مقیم آمریکا به دست ما رسید/ نیاز ١۶ میلیارد تومانی برای صیانت از میراث فرهنگی


مونسان یکی از ضرورت های توجه به گردشگری را افزایش درآمدهای ارزی و کاهش وابستگی به نفت عنوان کرد و گفت: ضرورت تقویت هویت و انسجام ملی و بهره گیری از ایرانیان مقیم خارج کشور از جمله این اهداف است، اطلاعات همین سرباز هخامنشی توسط یک ایرانی به ما رسید.

به گزارش خبرنگار میراث فرهنگی خبرگزاری فارس، علی اصفر مونسان در مراسم رونمایی از «سردیس ٢٥٠٠ ساله سرباز هخامنشی» اظهار داشت: در چند دهه گذشته همیشه گمان بر این بوده که میراث فرهنگی و فرهنگ جامعه مانع توسعه است اما امروزه در کشورهای پیشرفته فرهنگ موتور پیش رونده توسعه است اما نظام در برنامه ریزی کشور ما فرهنگ چندان مورد توجه نبوده است.

وی ادامه داد: همین موضوع ارز به بخش فرهنگی و اجتماعی بازمی گردد و اگر در این بخش قوی بودیم این هجوم به ارز اتفاق نمی افتاد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: اهمیت میراث فرهنگی چه ملموس و چه غیر ملموس بر کسی بوشیده نیست و همه می دانیم که باید از این حوزه صیانت کنیم که برای این امر ١٦ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است، در حالی که کل بودجه سازمان میراث فرهنگی ٧٠٠ میلیارد تومان است.

مونسان گفت: من از وزیر راه می خواهم تلاش کنند تا این رویکرد را در دولت جا بیندازیم تا بتوانیم از میراث فرهنگی کشور دفاع کنیم.

وی ادامه داد: گردشگری هم بر پایه میراث فرهنگی شکل می گیرد و تحقق اهداف توسعه پایدار مستلزم وجود وفاق و انگیزه ملی است.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: ما حاضریم میلیاردها تومان در عرصه امنیتی خرج کنیم در حالی که فرهنگ می تواند با انسجام اقوام سوءتفاهم ها را برطرف کند.

وی گفت: ما در حوزه کردشگری خارجی می توانیم اقدام مهمی را در راستای دیپلماسی انجام دهیم، اگر در دولت بخش دیپلماسی بخواهد موزه ای معرفی کند جلو می آید اما وقتی پای فرهنگ فرهنگ به میان می آید عقب نشینی می کند.

همین شیء تاریخی که از سوی رئیس جمهور از نیویورک بازگشت سر و صدای زیادی به راه انداخت.

وی یکی از ضرورت های توجه به گردشگری را افزایش درآمدهای ارزی و کاهش وابستگی به نفت عنوان کرد و گفت: ضررت تقویت هویت وانسجام ملی و بهره گیری از ایرانیان مقیم خارج کشور از جمله این اهداف است، اطلاعات همین سرباز هخامنشی توسط یک ایرانی به ما رسید.

انتهای پیام/


اخبار مرتبط