آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اجتماعی
خبرگزاری خبرگزاری میزان
97/04/26 18:44
کد خبر 9722943368
پ پ پ پ

استفاده از رژیم مناسب در کنار فعالیت‌ بدنی، اولین قدم کاهش وزن است


خبرگزاری میزان- متخصص تغذیه و سلامت گفت: دکتر‌های تغذیه اولین قدم برای کاهش وزن را استفاده از رژیم مناسب در کنار فعالیت‌های بدنی می‌دانند و بعد از برداشتن این قدم افراد می‌توانند از قرص‌های لاغری در جهت کمک بیشتر برای کاهش وزن استفاده کنند.

استفاده از رژیم مناسب در کنار فعالیت‌ بدنی، اولین قدم کاهش وزن استآرزو رضا زاده، متخصص تغذیه و سلامت در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، استفاده از برخی قرص‌های لاغری موجود در عطاری‌ها را خطرناک دانست و گفت: افراد چاق تنها باید از قرص‌های لاغری در داروخانه‌ها که دارای مجوز از وزارت بهداشت هستند استفاده کنند.

این متخصص تغذیه با اشاره به تنوع قرص‌های لاغری موجود در بازار گفت: قرص‌های لاغری را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول، که اشتهای فرد را کنترل می‌کنند، دارای عوارض زیادی مانند افسردگی، روان پریشی، توهم و... هستند و توسط وزارت بهداشت از بازارا جمع آوری شده اند. دسته دوم، قرص‌هایی که جذب چربی در دستگاه گوارش را کاهش می‌دهند و دارای عوارض کمی هستند.  این دسته از قرص‌ها که توسط دکتر‌های تغذیه بیشتر تجویز می‌شود سبب کاهش آنزیم گوارشی و در نتیجه کاهش جذب چربی خواهند شد.

رضا زاده دسته دوم قرص‌ها را مورد اطمینان دانست و گفت: قرص‌های دسته دوم در عدم جذب چربی توسط بدن بسیار تاثیر دارند. ممکن است فرد تمایل به خوردن غذای چرب داشته باشد یا در شرایطی مانند مهمانی مجبور به خوردن غذای چرب شده باشد، در این هنگام باخوردن این قرص در کنار غذا از جذب چربی به بدن خودداری می‌کند. 

وی با ابراز این مساله که قدم اول برای لاغری، رژیم مناسب است افزود: دکتر‌های تغذیه اولین قدم برای کاهش وزن را استفاده از رژیم مناسب در کنار فعالیت‌های بدنی می‌دانند و بعد از برداشتن این قدم افراد می‌توانند از چنین قرص‌هایی در جهت کمک بیشتر برای کاهش وزن استفاده کنند.

این متخصص تغذیه  با ابراز تاسف از وجود برخی کپسول‌های پر شده از دارو‌های نامتعارف توسط عطاری‌ها اظهار داشت: خرید کپسول یا موادی به اسم مواد گیاهی لاغری از عطاری‌ها را توصیه نمی‌کنیم و برخی از آن‌ها را دارای خطر بالا و آسیب به کبد و سیستم عصبی می‌دانیم.

وی بهترین راه برای درمان چاقی را تغییر در سبک زندگی و استفاده از مواد غذایی سالم و فعالیت بدنی دانست.

انتهای پیام/


اخبار مرتبط