آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اجتماعی
خبرگزاری ایرنا
95/12/29 10:50
کد خبر 9541981755
پ پ پ پ

استاندارگیلان: در سالی که طلیعه اش با میلاد حضرت زهراست، زمینه های شادی مردم فراهم شود


استاندارگیلان: در سالی که طلیعه اش با میلاد حضرت زهراست، زمینه های شادی مردم فراهم شود

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرن، محمدعلی نجفی عصر شنبه در نشست با فرمانداران استان، با اشاره به نزدیک بودن برگزاری 2 انتخابات بزرگ افزود: اهمیت انتخاباتی همچون انتخاب رییس جمهوری که حافظ قانون اساسی و رییس قوه مجریه است و در کنارش انتخابات شوراهای شهر و روستا ، برکسی پوشیده نیست.
وی بر لزوم حضور جدی فرمانداران و مجریان در روند اجرای دقیق و بموقع فرآیند انتخابات تأکید و به برگزاری برخی جلسات برای ایجاد یأس و نا امیدی بین مردم اشاره و خاطرنشان کرد: در سالی که طلیعه اش به میلاد حضرت زهرا(س) مزین شده، باید همه زمینه ها را برای شادی مردم فراهم کنیم.
استاندار گیلان با بیان اینکه شاد بودن فقط با موسیقی تعریف نمی شود، گفت: وظایفی در قبال ایجاد امکانات برای مردم داریم که با انجام آن قطعاً به شاد بودن بیشتر آنها کمک خواهیم کرد.
نجفی گفت: مسئولان استان با حضور مستمر خود در عرصه خدمت رسانی، شرایط شادی و رفاه مردم را با رفع مشکلات معیشتی فراهم کنند.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه طلب چایکاران تا امروز به صورت 100 درصد پرداخت شده، اظهار داشت: این اقدام باعث ایجاد شور، شعف و شادمانی بین چایکاران شد.
نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم حضور مسئولان شهرستانی و بخش ها در انجام وظایف تأکید و تصریح کرد: حضور پلیس راهور و راه در روان سازی ترافیک در این ایام پر ترافیک باید بیش از پیش باشد.
وی به لغو مرخصی تمامی اعضاء ستاد سفر استان در ایام نوروز اشاره و اظهار کرد: به تناسب مدیران استانی تمامی مدیران شهرستانی عضو ستاد سفر و گردشگری، باید به صورت آماده باش و فعالانه حضور داشته باشند.
استاندار گیلان وضعیت پرداخت حقوق و مزایا را در استان علیرغم شرایط سخت تأمین اعتباری مطلوب دانست و افزود: خوشبختانه تاکنون مشکلی در این خصوص وجود نداشته و تلاش شود این بخش تقویت شود.
وی بر ضرورت بیان دستاوردهای دولت در مقاطع مختلف تأکید و اضافه کرد: استان در تمامی شاخص ها توفیقات خوبی بدست آورده که باید بازگو شود.
وی خاطر نشان کرد: فرمانداران موظف هستند توفیقات برجام و آثارش در کشور و استان را به اطلاع مردم برسانند.
نجفی نرخ بیکاری پایان سال 91 را 16.5 درصد عنوان کرد و افزود: پس از حدود 4 سال این نرخ به 11.3 درصد تقلیل یافته است.
وی افزود: در این مدت از دومین استان بیکار به بیست و یکمین استان بیکار کشور رسیدیم و از همه استان های همسایه همچون البرز، اردبیل، قزوین، مازندران و گلستان که در بخش اشتغال از ما جلوتر بودند، گذر کردیم و در نرخ بیکاری از همه پایین تر هستیم.
وی با بیان اینکه خیلی ها در این سال ها انتقاد داشتند که چرا و چطور نرخ بیکاری کاهش پیدا کرده است، گفت: توفیقات خوبی در بخش های سرمایه گذاری ، عمرانی و بخش های مختلف در کشور و استان شکل گرفته که باید به اطلاع مردم رسانده شود.
استاندار گیلان به تحقق تعهدات رییس جمهوری در بخش راه آهن که در حال شکل گیری است، اشاره کرد و گفت: علیرغم تأخیر که بخشی مربوط به عدم تأمین اعتبار بوده، این اقدام در بهار انجام می گیرد.
وی به بازگشایی بخش اصلی گلوگاه آزادراه قزوین رشت و رفع 80 درصد مشکل ترافیکی این بخش اشاره و خاطرنشان کرد: تسطیح اراضی شالیزاری، پرداخت بدهی صیادان و موارد دیگر که از تعهدات سفر رییس جمهوری به گیلان بوده، انجام شده که جزو توفیقات دولت تدبیر و امید محسوب می شود.
نجفی با اشاره به اینکه در نگه داشتن فضای آرامش در استان علاقمند به تعامل با همه هستیم، اظهار داشت: اما در این مسیر از خط قرمز ها عدول نخواهیم کرد و براساس روشی که نظام، رهبر معظم انقلاب و تکالیف تعیین شده توسط رییس جمهوری به دولت گام بر می داریم.
استان گیلان 16 شهرستان دارد. انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، 29 اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.
7294/2007

انتهای پیام/*

اخبار مرتبط