آخرین اخبار ایران و جهان
دسته بندی اخبار اجتماعی
خبرگزاری ایسنا
97/08/24 17:40
کد خبر 9723650468
پ پ پ پ

اجرای پیشگیری و کنترل آفات جنگلی در لرستان


اجرای پیشگیری و کنترل آفات جنگلی در لرستانمدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از اجرای عملیات پیشگیری و کنترل آفات و بیماری‌های جنگلی در استان خبرداد.

به گزارش ایسنا، شیرزاد نجفی اظهار کرد: عملیات کنترل و مبارزه با بیماری‌ گیاه نیمه انگلی دارواش با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی در 2400 هکتار از اراضی منابع طبیعی لرستان در حال  اجراست.

وی با اشاره به این‌که مبارزه مکانیکی با گیاه نیمه انگلی دارواش در شهرستان‌های خرم‌آباد و کوهدشت انجام می‌گیرد، افزود: گیاه دارواش به علت داشتن سبزینه، گیاهی نیمه انگلی است که روی درختان جنگلی از جمله بلوط فعالیت می‎کند و به علت نیمه پارازیت و اپی‎فیت بودن می‎تواند فتوسنتز کند.

نجفی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از انتشار این آفت امسال در سطح 2400 هکتار از جنگل‎های استان اقدام به مبارزه مکانیکی شد و این کار به صورت هرس، سوزاندن شاخه‌ها و سرشاخه‌های آلوده انجام می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با بیان این‌که خوشبختانه این مبارزه مکانیکی تاثیر بسزایی در جلوگیری از انتشار آن در جنگل‎های منطقه داشته است، افزود: پس از مبارزه با آفت ادامه رشد درختان آلوده به حالت اول خود برگشته و شادابی مطلوبی در تاج درختان مشاهده می‌شود.

نجفی صیانت از جنگل‌های استان را امری ضروری عنوان کرد و یادآور شد: با مشارکت و اشاعه فرهنگ حفاظت از جنگل‌ها می‌توان از خسارت‌های جبران‌ناپذیر به منابع و عرصه‌های طبیعی جلوگیری کرد.

انتهای پیام


اخبار مرتبط